BLOG
23.01.2019
Ceny Transferowe – zmiany w 2019 r.
W 2019 r. zostały wprowadzone kolejne zmiany w zakresie obowiązków dokumentacyjnych w obszarze cen transferowych. Poniżej przedstawiamy krótką informację na ten temat.
29.06.2016
14 czerwca w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację Ordynacji podatkowej wprowadzającą klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania (czasami potocznie nazywaną klauzulą obejścia prawa podatkowego). Klauzula wejdzie w życie 15 lipca i będzie miała zastosowanie do korzyści podatkowych, które wystąpią od dnia wejścia jej w życie, nawet jeżeli wynikają ze zdarzeń przeszłych.
24.06.2016
Prawnik jak każdy przedsiębiorca również sprzedaje. Wspieramy cały proces – od kampanii marketingowej po organizację narzędzi obsługi klienta i wewnętrznych procesów kancelarii.
25.05.2016
O co chodzi z muzyką w filmie?
Wybitny polski kompozytor muzyki filmowej – Michał Lorenz powiedział kiedyś, że „pisanie muzyki to rodzaj schizofrenii – wchodzenie w rzeczywistość, której nie ma, kreowanie jej”. Pół żartem można podobną tezę odnieść do statusu prawnoautorskiego muzyki filmowej. Patrząc na sprawę z pewnym dystansem można powiedzieć, że prawo autorskie kreuje poniekąd pewien stan „schizofrenii”. Inny bowiem może być status utworu muzycznego stworzonego lub włączonego do utworu audiowizualnego na mocy umowy z producentem, a inny utworu muzycznego, który został stworzony poza utworem audiowizualnym.
07.04.2016
Kryterium dochodowe – netto czy brutto?
Jakiś czas temu w Gazecie Prawnej ukazała się wypowiedź naszego eksperta na temat kontrowersji co do obliczania kryterium dochodowego przy rozliczaniu się wspólnie z dzieckiem z podatku lub korzystaniu z ulgi na dziecko. Ponieważ zbliża się termin złożenia zeznania rocznego, postanowiliśmy nieco rozwinąć temat.
02.04.2016
Zwrotu VAT nie można przeciągać w nieskończoność
14 marca b.r. ukazała się w Gazecie Prawnej wypowiedź naszego eksperta na temat opieszałości urzędów przy kontrolowaniu i dokonywaniu zwrotu podatku. Zwraca tam uwagę, że odmawianie przedsiębiorcom prawa do wniesienia skargi na przewlekłe prowadzenie czynności kontrolnych jest nie do pogodzenia z Europejską Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych wolności. W dzisiejszym wpisie chcemy rozwinąć.